Spolupráce s partnery
Horse Taxi + Přívěsy Jelínek - Spojení kvality ve prospěch koní
Prodejce přepravníků Böckmann
Využijte výhodné možnosti vytížení přepravní kapacity firmy Horse Taxi
"Na každou skvrnu psychologovi odpovídám, že vidím koně"
Sherman T. Potter
Vždy mě překvapí, když si s odstupem času uvědomím jaké neskutečné štěstí jsem měl, že jsem se s koňmi ve svém životě vůbec potkal. Přitom jsem se po Gymnáziu chtěl profesně věnovat své oblíbené historii... Potom to vypadalo, že se uživím muzikou, až jsem se „dobrovolně-povinně“ ocitl na vojně. Co by instruktor kolové techniky jsem přeškoloval příchozí mladší kolegy na speciální vojenskou těžkou techniku. Podobná pracovní náplň mě čekala i po příchodu do civilu – být učitelem autoškoly v tehdejším Svazarmu byla opravdová škola života - ve zlém, i dobrém. Od toho okamžiku jsou všechny moje profese vždy nějak spojeny s motory, koly, volantem... Na moji první lásku – historii jsem však nezapomněl. Skloubit ji s oblíbenými sportem a komediantstvím jde pouze u historických šermířů – stal jsem se členem jednoho z nejstarších a nejprestižnějších profesionálních souborů u nás – šermířské skupiny Duel z Brna (www.duel-brno.euweb.cz ).
Do
galerie
...
A již se dostáváme ke koním. Těsně po r. 1989 jsem přijal nabídku nově vznikajícího týmu šermířů – jezdců, který byl využíván barrandovskými, ale i zahraničními štáby pro potřeby natáčení. Právě jsem byl polapen a koňský svět mě již nepustil – naštěstí! Co by Moraváci jsme se museli na místa natáčení nějak dopravit, a tak jsem pořídil první soupravu na přepravu koní. Kaskadéřinu na koních jsem po ca. 10-ti létech ze zdravotních ale zejména z etických důvodů pověsil na hřebík a o to usilovněji jsem se začal věnovat přepravě ale i hledání ideálního vztahu s našimi koňskými partnery. Říkám si:“Když už tedy koně vláčíme z místa na místo, (mnohdy očividně proti jejich vůli), ať je tedy pro ně přeprava a vše s ní spojené co nejklidnější, nejbezpečnější a pokud možno pohodová“. Tomu podřizuji celý profesní, ale často i soukromý život. Velkým zadostiučiněním i motivací je pro mne spolupráce se středními a vysokými zemědělskými školami, kde přednáším o etologii přepravy koní a o přepravě samotné. Protože jsem si již zvykl neustále se někam posouvat a zdokonalovat, takovým logickým dalším krokem bylo v r. 2009 přivedení k životu prozatím jedinečného projektu Horse Emergency (www.KonskaZachranka.cz ). V mládí mě koně nijak zvlášť nezajímali, poníků na poutích mi bylo spíše líto, než bych nějak toužil se na nich svézt. Dokonce jsem ani nesbíral zkušenosti u významných trenérů v Americe...!!! Přesto jsem se rozhodl těmto úžasným zvířatům zasvětit celý zbývající život.
"Raději bych prožil den s koněm než s většinou lidí."
Sherman T. Potter

Nabídka - Vozový park - Ceník - Foto - Videogalerie - Reference - O mně a koních - Návštěvní kniha - Další nabídka - Hipotéka - Kontakt
Copyright Horse Taxi © 2011